Het Simon Stevin-plein is één van die vele leuke plekjes in Brugge, maar wie was Simon Stevin ? Hij was een genie en op vele vlakken zijn tijd ver vooruit . Had de Nobelprijs al bestaan, had hij er enkele in de wacht gesleept.Laat je meevoeren naar die boeiende wereld waar een wonder geen wonder is.
- Simon Stevinjaar
- Inleidende wandeling voor de tentoonstelling
- Een echte homo universalis
- Groepsticket 90 € per gids (Max. 20 deelnemers per gids)
Inbegrepen | Mits vooraf reserveren bij Musea Brugge kan u de Simon Stevin-tentoonstelling in het Stadsarchief bezoeken. |
---|---|
Duur | 2 Uren |
Deelnemer | Tot maximum 20 deelnemers per groep |
Belangrijke informatie | Uw gezondheid is belangrijk voor ons. Draag uw mondmasker. |
Meer informatie
De Nobelprijs wordt volgens ons hernoemd naar de Stevinprijs. Dat is toch de minste blijk van erkenning voor de Bruggeling die de Amerikanen hun “dime” gaf, genoemd naar zijn werk “De Thiende”. De invoering van het tiendelig talstelsel in het dagelijks leven was slechts één geniale vondst van deze Homo Universalis. Als hij de prijs niet verdient voor zijn boekhoudkunde, dan toch voor zijn ingenieuze ontwerpen van steden, waterwerken en forten. En een gezonde geest vraagt altijd een gezond lichaam, dus ook de sporters komen aan hun trekken met Simon Stevins zeilwagen. Misschien is een nieuwe olympische discipline dan nog een beter idee? Of noemen ze misschien een taalprijs naar de man, die ons Nederduyts verrijkte met eigen wetenschappelijke termen voor de zeven vrije kunsten. Wie verkiest nu de “matematiek” boven onze “wiskunde”?
Totale waardering | |
---|---|
Prijs/ prestatie | |
Pretfactor |
Aangename gids.



